Jesteś tutaj: Oferta Schody dywanowe

Schody dywanowe

Schody dywanowe to samonośna konstrukcja, która jest lekka i posiada przestronną formę. Schody wyglądają jak wstęga łącząca dwa piętra. Ponieważ przestrzeń poniżej nie jest zamknięta, z boku widać je tylko jako charakterystyczny zygzak. Schody dywanowe występują w różnych konfiguracjach. Mogą mieć pojedyncze lub podwójne biegi, schody stopnicowe lub schody z podestami na półpiętrach. Można z nich zrobić schody wachlarzowe.

Schody dywanowe są niezwykle sztywne i ze względu na charakter swojej konstrukcji muszą być mocne. Ważną rolę w tych schodach odgrywają balustrady, ponieważ często są one nośne.

Schody dywanowe - Fachowy wykonawca schodów drewnianych

Konstrukcja schodów dywanowych

Dzięki tym belkom klasyczne schody są bardziej zdolne do przenoszenia codziennych obciążeń. Inaczej z tym problemem radzą sobie schody dywanowe. Są one wykonane z grubszych materiałów, które są w stanie wytrzymać ciężar osób, które z nich korzystają. Schody dywanowe mogą być wzmocnione belkami pod nimi i kotwami mocującymi je do stropu lub podłogi. Balustrady mogą zamaskować znajdujące się pod nimi belki. Możesz zrobić schody z dowolnego materiału, ale metal i drewno to najpopularniejsze wybory.

Schody dywanowe - Fachowy wykonawca schodów drewnianych

Schody dywanowe mają wiele zalet

Schody dywanowe są lżejsze od tradycyjnych schodów ze względu na brak belek policzkowych. Ta cecha sprawia, że ten rodzaj konstrukcji jest świetnym wyborem dla wnętrz, które preferują minimalistyczne projekty schodów. Dzięki przemyślanej konstrukcji łatwo je wkomponować w nowoczesne, minimalistyczne i wysokiej klasy wnętrza. Schody te są idealnym rozwiązaniem dla klientów szukających integracji schodów z wnętrzem i uczynienia ich mniej inwazyjnymi.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj schodów, które rozważasz już podczas projektowania budynku. Jest to szczególnie ważne w przypadku schodów dywanowych, ponieważ nie mają "nosków", wymagają więcej miejsca wokół krawędzi.

Schody dywanowe - Fachowy wykonawca schodów drewnianych
Następna strona

Działamy na terenie całej Małopolski

Firma z tradycjami

Zaufaj doświadczeniu!

Zadzwoń: 608 104 677