Jesteś tutaj: Oferta Schody konstrukcja drewniana

Schody konstrukcja drewniana

Schody są ważnym elementem wystroju wielu wnętrz, nie tylko ze względu na swoją funkcję komunikacyjną, ale także dlatego, że dodają całościowego wyglądu. Drewno to piękny naturalny materiał będący synonimem elegancji, piękna i stylu. Schody często można spotkać w salonie lub holu. Dzięki temu pomieszczenia te zyskują niepowtarzalny charakter.

  • Schody drewniane dodają ciepła i uroku przestrzeni oraz nadają jej naturalny, zdrowy i ekologiczny charakter.
  • Drewno dobrze komponuje się z metalem i szkłem, dzięki czemu świetnie sprawdza się w aranżacji wnętrz.
  • Drewno jest ciepłe i przyjemne w dotyku. Łatwo poczuć to ciepło, gdy chodzi się po schodach boso.

Schody na konstrukcji drewnianej - Fachowy wykonawca schodów

Rodzaj drewna schodów na konstrukcji drewnianej

Schody drewniane są lekkie i trwałe. Dla ich wytrzymałości i twardości stosuje się wyłącznie najlepszej jakości komponenty. Można wybierać zarówno spośród gatunków egzotycznych, jak i rodzimych. Z gatunków egzotycznych najbardziej znane są dąb i jesion. Klienci mogą również wybrać orzech włoski lub wiąz.

Coraz częściej wybierane są gatunki drewna egzotycznego. Jest to bardzo ciekawa opcja, jednak może być droższa. Jakość jatoby i merbau, mahoniu, iroko czy wenge jest tak doskonała, że nawet wyższy koszt nie odstrasza od zakupu schodów z drewna egzotycznego.

Schody na konstrukcji drewnianej - Fachowy wykonawca schodów

Schody konstrukcja drewniana - o czym należy pamiętać?

Schody drewniane w domach jednorodzinnych najlepiej montować na początku prac wykończeniowych, przed położeniem podłogi. Schody z drewna wykonuje się zazwyczaj wtedy, gdy projekt architektoniczny budynku przewiduje drewniany strop. Niestety wszystkie gotowe projekty dostępne oferowane przez biura architektoniczne przewidują wykonanie schodów betonowych. Wtedy jesteśmy zmuszeni do dokonania zmian, a w zasadzie sporządzenia specjalnego projektu dotyczącego realizacji schodów drewnianych. Obejmuje on wszystkie aspekty konstrukcji oraz parametry użytkowe. Jest to podstawa do bezproblemowego montażu.

Schody na konstrukcji drewnianej - Fachowy wykonawca schodów

Działamy na terenie całej Małopolski

Firma z tradycjami

Zaufaj doświadczeniu!

Zadzwoń: 608 104 677