Jesteś tutaj: Oferta Schody na beton

Schody na beton

Jeśli ktoś buduje dom drewniany to będzie miał on schody wykonane z drewna. Schody na pierwsze piętro domów murowanych, który to typ dominuje w polskim budownictwie jednorodzinnym, mogą być wykonane z konstrukcji drewnianej lub żelbetowej.

Większość osób budujących domy z jedną lub dwiema kondygnacjami wybiera schody drewniane na beton. Schody takie są bardziej przystępne cenowo niż schody drewniane tej samej jakości. Najważniejsza jest ich użyteczność oraz trwałość, które są na najwyższym poziomie.

Dopasowanie schodów na beton

Materiał na schody i podłogę łączonych kondygnacji najlepiej wybrać na początku fazy projektowej. Wykonanie schodów o tej samej wysokości bieżnika będzie możliwe po ich wykończeniu. Pierwszy i ostatni stopień musi mieć inną wysokość niż pozostałe. Jest to zależne od grubości posadzek lub okładziny schodów. Wysokość pierwszego stopnia musi być większa niż grubość podłóg na niższej kondygnacji. Grubość podłóg na niższej kondygnacji powinna sprawić, że ostatnia będzie krótsza. Te różnice mogą sprawić, że schody będą niewygodne. Może się okazać, że trzeba będzie skrobać lub nadsypywać beton, jeśli opóźnimy tę kluczową decyzję.

Materiały schodów na beton

Mamy tendencję do stawiania stóp w tym samym miejscu na schodach i pozostawiania śladów stóp. Materiał bieżnika, który pokrywa wierzch każdego stopnia, musi być trwały. Bieżnik, czyli pionowa część stopnia, jest narażony na zabrudzenia i zanieczyszczenia z czubków butów. Możesz użyć tego samego materiału do wykonania bieżników i pionów, albo połączyć różne rodzaje. Na przykład stopnie mogą być wykonane z drewna, a piony z ceramiki.

Takie rozwiązania wymagają starannego przygotowania połączeń pomiędzy poszczególnymi powierzchniami. Różne materiały mają różne właściwości i mogą zmieniać swój kształt w odpowiedzi na zmiany temperatury i wilgotności. Może to powodować uszkodzenia spoin.

Działamy na terenie całej Małopolski

Firma z tradycjami

Zaufaj doświadczeniu!

Zadzwoń: 608 104 677